The Factory GP is the most versatile Jetsurf board to date. Experience great performance in all water conditions whether you are a beginner or a seasoned rider.Â
Â
Â
SPECIFICATIONS
| Type | Gas |
| Length | 180 cm |
| Width | 60 cm |
| Height | 15 cm |
| Weight | 19.5 kg |
| Maximum load | 100 kg |
| Top speed | 55 km/h |
| Engine Type | 2-stroke engine MSR 50.2 HXT |
| Run time | 40 min |
| Price | 11400 USD |
| Additional information | Consumption: 1.8 L/h |
| Link | http://www.jetsurf.com/products/factory-gp/ |