The Jetsurf Race is for advanced riders who want to experience racing sensations.
SPECIFICATIONS
| Type | Gas |
| Length | 180 cm |
| Width | 60 cm |
| Height | 15 cm |
| Weight | 18.5 kg |
| Maximum load | 100 kg |
| Top speed | 58 km/h |
| Engine Type | 2-stroke engine MSR 50.2 HXT |
| Run time | 40 min |
| Price | 12400 USD |
| Link | http://www.jetsurf.com/products/race/ |