The Jetsurf Ultra Sport is designed for all riders. This model is durable, reliable and has a smaller engine to maximize fuel efficiency for a fun riding experience for all. Â
SPECIFICATIONS
| Type | Gas |
| Length | 180 cm |
| Width | 60 cm |
| Height | 15 cm |
| Weight | 19.5 kg |
| Maximum load | 100 kg |
| Top speed | 48 km/h |
| Engine Type | 2 stroke engine |
| Run time | 40 min (full throttle) |
| Price | 10000 USD (approx) |
| Link | http://www.jetsurf.com/products/ultrasport/ |
There are no reviews yet. Be the first one to write one.