The Lampuga Air is an inflatable and ultra-light board for everyone.
It comes with one power box and the choice of 4 hulls: Buddy, Air, Air Plus and Shuttle.
SPECIFICATIONS
| Type | Electric |
| Length | 230 cm |
| Width | 75 cm |
| Height | 25 cm |
| Weight | 32 kg |
| Top speed | 50 km/h |
| Power | 15 HP |
| Run time | 45 min |
| Price | NA USD plus VAT |
| Additional information | Charging time up to 120 min Available colors: Black, White, Grey / Yellow, Blue / Grey, Red / Grey |
| Link | https://lampuga.com/en/electric-surfboards/lampuga-air |
Â
Â
There are no reviews yet. Be the first one to write one.