The Boost is the latest, most advanced electric motosurf from Lampuga. Carefully crafted with the highest quality materials, built in Germany, the Boost can achieve speeds up to 54 km/h for a battery run time up to 40 minutes.
SPECIFICATIONS
| Type | Electric |
| Length | 249 cm |
| Width | 82 cm |
| Height | 16 cm |
| Weight | 37 kg |
| Top speed | 54 km/h |
| Power | 15 hp |
| Range | 20 km |
| Run time | 40 min |
| Price | 14700 USD + VAT |
| Additional information | Charging Time up to 120 min Available Colors black and white, all other colors and customizations on request |
| Link | http://lampuga.de/product/lampuga-boost/ |
There are no reviews yet. Be the first one to write one.