The innovative electric Rescue board from Lampuga is the fastest and easiest way to help people in coastal areas. The board is inflatable for easy storage.
SPECIFICATIONS
Â
SPECIFICATIONS
| Type | Electric |
| Length | 280 cm |
| Width | 75 cm |
| Weight | 32 kg |
| Top speed | 47 km/h |
| Power | 15 hp |
| Engine Type | Electric |
| Run time | 40 min |
| Price | 10900 USD |
| Link | http://lampuga.de/product/lampuga-rescue/ |
Â
There are no reviews yet. Be the first one to write one.