The SUP Classic 11’0 is designed for versatility. The extra wide deck provides great stability and its buoyancy allows for tandem riding.
SPECIFICATIONS
| Type | Electric |
| Length | 335 cm (11′) |
| Width | 81 cm |
| Height | 12.7 cm |
| Weight | 20.5 kg |
| Run time | 45 min |
| Price | 3455 USD |
| Link | https://www.wavejet.com/catalogue/sup-classic-110-full-system_17/ |
There are no reviews yet. Be the first one to write one.