The Lampuga Air is an inflatable and ultra-light board for everyone.
It comes with one power box and the choice of 4 hulls: Buddy, Air, Air Plus and Shuttle.
SPECIFICATIONS
| Type | Electric |
| Length | 210 cm |
| Width | 70 cm |
| Height | 16 cm |
| Weight | 32 kg |
| Top speed | 47 km/h |
| Power | 15 HP |
| Run time | 40 min |
| Price | 10900 USD plus VAT |
| Additional information | Charging time up to 120 min Available colors: Black, White, Grey / Yellow, Blue / Grey, Red / Grey |
| Link | http://lampuga.de/product/lampuga-air/ |
Â
Â
There are no reviews yet. Be the first one to write one.