This Surfboad Classic Mini Mal has a great shape with good buoyancy and stability making catching waves esay. Good for beginners (up to 100kg) and experienced surfers (up to 115kg).
SPECIFICATIONS
| Type | Electric |
| Length | 243.8 cm (8′) |
| Width | 58.1 cm |
| Height | 9.2 cm |
| Weight | 13.6 kg |
| Maximum load | 115 kg |
| Top speed | 10 km/h |
| Run time | 45 min |
| Price | 3253 USD |
| Link | https://www.wavejet.com/catalogue/surfboard-classic-mini-mal-80-full-system_32/ |
There are no reviews yet. Be the first one to write one.